Veřejné WC v budově Kolonády nakonech bude

Veřejné WC v budově Kolonády nakonech bude

Jak to nakonec dopadlo s plánovanou výstavbou toalet na Kolonádě, o které jsme vás informovali v několika předchozích článcích (zde a zde)? Nakonec vznikne pouze veřejné WC, které bude součástí budovy Kolonády.

 

Vedení města Klatovy upustilo od původní verze realizace toalet v budově Kolonády. Ta by svou plochou zabrala téměř čtvrtinu budovy. Rozhodnuto nakonec bylo o tom, že bude vybudováno jen veřejné WC. To vznikne v pravé části budovy, s vchodem přímo na terasu budovy podle původního návrhu. Toaleta bude oddělena od provozu restaurace a zřejmě po vhození určitého finančního obnosu, budete do WC vpuštěny.

Zastupitelstvo města dne 21.9.2021 rozhodlo o uvolnění finanční částky 700 000,- Kč k realizaci tohoto záměru. Proti tomuto byl pouze Jiří Zavřel a Stanislav Haviar. Proč?

„S předloženým návrhem jsem prostě souhlasit nemohl. Jak už jsem uvedl dříve, existují i jiné možnosti, než budovat veřejnou toaletu přímo v budově Kolonády, čímž bude omezeno její smysluplnější využití do budoucna. Navíc ještě takovým způsobem, který naruší její vizuální vzhled. Přístup k veřejnému WC mohl být alespoň zezadu budovy. Nejlépe však, kdyby veřejné WC bylo umístěno samostatně poblíže budovy ve směru k lanovému centru. Nedostatečná kapacita současných toalet je zřejmá všem. Hlavně co se týče dámských toalet, to je prostě katastrofa. Vhodnou drobnější stavební úpravou by určitě bylo možno dámám jednu toaletu navíc přidat, to vše pak doplnit veřejným WC mimo budovu a bylo by to dostačující", uvedl Zavřel.

Jeho zastupitelský kolega Stanislav Haviar dodává: „Ze špatné varianty se dle mne stala ještě horší. WC v provozu restaurace se nezvětší ale veřejnou toaletou se, pardon, 'zaplácne' zbývající kus budovy. Také mi vadí, že jsme se od vedení nedozvěděli přesnější informace o stavu budovy, nebo výhledu rekonstrukce celého objektu."

Realizace projektu proběhne od 1.11.2021 do 15.1.2022 a celkově by měla vyjít na 664 290,- Kč vč. DPH.

A jak by si to představovali klatovští Piráti? Třeba takhle:

veřejné WC se zelenou střechou od Siainvest

 

 

Samostatně stojící veřejné WC v německém Lamu
(i s přebalovacím pultem)

 

veřejné WC na Petříně od Design Arcom