Ustavující zastupitelstvo

Ustavující zastupitelstvo

5. listopadu 2018 proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva Města Klatovy. Dle předpokladu a v souladu s výsledky voleb byli (znovu)zvoleni stávající starosta i místostarostové.

První slavnostní zastupitelstvo mělo formální charakter. A také slavnostní. Alespoň já jsem to tak vnímal, dolehla na mne zodpovědnost a snažím se v nové roli poctivě zorientovat. Dle výsledků mají pohodlnou většinu dvě uskupení ODS a Nestraníci. Dle mne se nekonala žádná překvapení. Volby dopadly jasně a starosta a oba místostarostové zaslouženě (myšleno dle výsledků voleb) obhájili svá místa. Tentokrát již složila většinu pouze dvě uskupení.

Starostou byl tajnou volbou (znovu)zvolen Mgr. Rudolf Salvetr, zastupujícím místostarostou Ing. Václav Chroust a druhým místostarostou Ing. Martin Kříž.

V radě mají zastoupení další členové ODS: Aleš Buriánek, Petr Fiala, MUDr. Miloš Chroust a MUDr. Bohumil Kuneš. Za Nestraníky se členy rady stali mimo místostarosty MUDr. Michal Janek a Mgr. Jaromír Veselý. Poměr členů rady ODS/Nestraníci odpovídá přesně poměru zastupitelů těchto uskupení.

"Zastupitelský klub" (v uvozovkách, protože ve dvou jsme ho formálně nezakládali :-)) klatovských Pirátů nepodpořil vznik zvolené koalice, ne z nějaké averze vůči navrhovaným kandidátům, a ne z trucu. Dle povolební strategie všech místních kandidátek je třeba podporu koalice projednat s místním sdružením strany (v našem případě je to Krajské sdružení Plzeňského kraje). A bez zjevného vlivu Pirátů na formování koalice či alespoň kontrolního výboru jsme se dohodli takové koalice obecně nepodporovat. A to bylo i případem Klatov.

Nicméně doufám, že toto bylo na dlouhou dobu poslední "politikaření", které mi moc příjemné není. Že bude stále platit, že se v Klatovech většinou nehraje na koalici a opozici. My, Piráti, budeme dle svých závazků hlasovat věcně a po smyslu věci, ne s někým nebo proti někomu.

Takže dnešek bez překvapení a bez dramat. ;-)
Technický zápis ze zasedání na fóru Pirátské strany najdete zde.

Příští "rozpočtové" zastupitelstvo se bude konat 11. prosince. Návrh rozpočtu jsme již obdrželi od staronového místostarosty V. Chrousta. Před každým zastupitelstvem plánujeme akci typu "Na čaj s pirátským zastupitelem", kde bude možné se se mnou a mým kolegou Jirkou Zavřelem potkat a poptat se na agendu, která bude projednávaná na nadcházejícím zastupitelstvu. O jejím přesném termínu budeme informovat na našem facebooku a na těchto stránkách.

Závěrem gratuluji všem zvoleným členům rady. Piráti se těší spolupráci se všemi.

Děkuji, že jste dočetli až sem a ahoj.